Fotelik samochodowy Evolution Pro 2

0-13 kg

Kiddy Evolution Pro 2 to fotelik samochodowy na bazie ISOFIX dla grupy 0-13 kg (grupa ECE: 0+), który został zaprojektowany i stworzony z myślą o bezpieczeństwie i komforcie najmłodszych dzieci. Pełni również funkcję nosidełka, które łatwo wpiąć przy pomocy adapterów w stelaż wózka.

Nowoczesna technologia pozwala na rozłożenie fotelika (w funkcji nosidełka) do pozycji leżącej dla zapewnienia najlepszej pozycji dla delikatnego kręgosłupa dziecka. Dzięki dołączonym, uniwersalnym adapterom fotelik Kiddy Evolution Pro 2 tworzy z ramą wózka praktyczny system podróżny. Pasuje do wózków ponad 50 topowych marek! Świetnie sprawdzi się jako wygodna alternatywa dla gondoli lub nosidełka.

Evolution Pro 2 to połączenie maksymalnej wygody i bezpieczeństwa. Fotelik zdobył ocenę dobry (GUT, 1.9) w prestiżowym rankingu Stiftung Warentest oraz ADAC, a także jako “polecany” przez TCS (Swiss Touring Club) i “dobry” przez ÖAMTC.

Dzięki absorbującej energię warstwie oraz dodatkowym elementom ochrony przed zderzeniami bocznymi Evolution Pro 2 pochłania siłę uderzenia, zanim dotrze ona do wrażliwych części ciała dziecka.

Dzięki wieloletniej pracy niemieckich inżynierów Evolution Pro 2 to fotelik niezwykły, który wyróżnia się również swoimi wewnętrznymi wymiarami, regulacją pasów i wkładką dla najmłodszych - umożliwiają one indywidualne dopasowanie do rozmiarów dziecka, dzięki czemu fotelik nadaje się także dla wyższych dzieci.

Fotelik został opracowany na bazie lat badań i doświadczeń położnych i pediatrów - pozycja leżąca jest dla noworodków i ich kręgosłupów bezpieczniejsza, szczególnie podczas spacerów w nosidełku. Dodatkowo specjalny żebrowany stelaż absorbuje wstrząsy podczas jazdy po nierównym terenie, chroniąc delikatny kręgosłup dziecka.

Evolution Pro 2 z funkcją rozłożenia do pozycji leżącej

Funkcja rozłożenia do pozycji leżącej

Evolution Pro 2 ma specjalną funkcję, która pozwala na rozłożenie go do pozycji leżącej (gdy używa się go jako nosidełka lub na ramie wózka). Dzięki tej funkcji Evolution Pro 2 oferuje zupełnie nowy poziom komfortu podczas spacerów i drzemek. Wystarczy wcisnąć dwa przyciski, a następnie odchylić rączkę, która służy do przenoszenia fotelika - nosidełko rozłoży się do pozycji leżącej.

Innowacyjny żebrowany stelaż absorbuje wstrząsy podczas jazdy wózkiem na nierównej powierzchni, co chroni wrażliwy kręgosłup dziecka. W znacznym stopniu absorbuje energię, występującą podczas gwałtownego hamowania lub zderzenia. Zmniejsza siłę, działającą na dziecko, zanim ta zdąży dotrzeć do wrażliwych części ciała malucha.

Evolution Pro 2 został opracowany przez inżynierów Kiddy, którzy tworzyli fotelik w oparciu o zalecenia pediatrów i położnych. Według ich opinii pozycja leżąca jest dla noworodków i ich kręgosłupów bezpieczniejsza - szczególnie podczas długich spacerów w nosidełku.

Alternatywa dla gondoli w wózkach

Dzięki funkcji rozłożenia do pozycji leżącej Evolution Pro 2 może być wpięty w ramę wózka (przy użyciu dedykowanych, pasujących adapterów - pasują do modeli wózków około 50 topowych marek!). Wymiary oraz łatwość przenoszenia fotelika sprawiają, że jest chętnie wykorzystywany jako gondola lub nosidło. Razem z dołączonymi adapterami tworzy wygodny system podróżny. Malec zasnął podczas jazdy samochodem? Wystarczy ostrożnie wypiąć fotelik i wpiąć go do stelaża wózka - bez budzenia dziecka!

Maksymalna ochrona przed zderzeniem bocznym

Wewnątrz osłony w foteliku znajduje się zintegrowana warstwa, która zapewnia maksymalną ochronę podczas zderzenia bocznego. Oprócz tego ścianki boczne dodatkowo pochłaniają siłę uderzenia, zanim zdąży ona dotrzeć do wrażliwych części ciała dziecka.

One-click system - łatwy montaż ISOFIX

Do fotelika można dokupić bazę Kiddy Isofix Base 2 (bez bazy fotelik montuje się na pasy samochodowe), na której montuje się fotelik. Bazę można łatwo zamontować w samochodzie przy pomocy jednego kliknięcia. Dodatkowo baza wyposażona jest w zielone wskaźniki poprawnego montażu. Ryzyko niepoprawnego wpięcia fotelika jest ograniczone do minimum. Innowacyjny mechanizm bazy pozwala na lepsze i dokładniejsze dopasowanie bazy do kanapy samochodu i fotela pasażera.

Montaż w samolocie - certyfikat TÜV

Evolution Pro 2 ma certyfikat TÜV, który potwierdza możliwość montażu fotelika w samolotach.

Budka przeciwsłoneczna UPF 80+

Fotelik Evolution Pro 2 ma dużą, regulowaną budkę przeciwsłoneczną z UPF 80+, która doskonale chroni przed słońcem. Nawet dłuższa podróż podczas słonecznych dni będzie dla dziecka bardzo komfortowa - wystarczy postawić budkę, a słońce nie będzie świecić maluchowi w oczy.

Materiały najwyższej klasy

Tapicerkę fotelika wykonano z wysokogatunkowych materiałów. Zastosowane materiały i budowa fotelika zapewniają odpowiednią wentylację, zapewniającą przepływ powietrza nawet podczas upalnych dni. Foteliki Evolution Pro 2 wyróżnia także nowoczesne wzrornictwo - dzięki temu ten model doskonale prezentuje się w każdym samochodzie. Fotelik Evolution łatwo utrzymać w czystości - wystarczy zdjąć i wyprać tapicerkę.

Dlaczego warto wybrać KIDDY?

Za fotelikami Kiddy stoi ponad 50 lat doświadczenia niemieckich inżynierów w projektowaniu bezpiecznych rozwiązań dla fotelików samochodowych we współpracy z branżą motoryzacyjną.

Foteliki Kiddy regularnie pojawiają się w najwyżej ocenianych na świecie rankingach dotyczących bezpieczeństwa - jak m.in. ADAC, Stiftung Warentest oraz ÖAMTC. Wybierając Kiddy wybierasz technologię przyszłości i najwyższe normy bezpieczeństwa.

Specyfikacja

Wysokość fotelika z podniesioną rączką:

 • 60 cm (pozycja siedząca)

Wysokość fotelika z opuszczoną rączką:

 • 39 cm (pozycja leżąca)

Szerokość: 44 cm

Głębokość:

 • 68 cm (pozycja siedząca)
 • 79 cm (pozycja leżąca)

Wymiary Isofix Base 2:

 • Wysokość 18 cm
 • Szerokość 31 cm
 • Głębokość 68 cm

Pozostałe wymiary fotelika:

 • Długość pleców 49 cm
 • Długość siedziska 33 cm
 • Szerokość w ramionach 20 cm
 • Szerokość w biodrach 26 cm

Kąty w foteliku:

 • 108° (pozycja siedząca)
 • 130° (pozycja leżąca)

Waga: 10,9kg
Fotelik: 4.9 kg
Isofix Base 2: 6.0 kg

Budka ma filtr UPF80+

Norma: ECE-R44/04 (universal/semi-universal) CCC (China)

Grupa wagowa: 0-13 kg
Sposób montażu: na pasy samochodowe lub przy zakupie bazy ISOFIX base 2 na bazę
Regulowana wysokości pasów: Tak
Regulacja szerokości: Nie
Sposób montażu: Tyłem do kierunku jazdy (RWF)
Montaż tyłem (od-do): Tak (0-13 kg)
Norma i-Size: Nie
Ocena ADAC: GUT (1.9)
Ocena ÖAMTC: GUT
Regulacja oparcia: Tak (rozkładanie do pozycji leżącej)
Tapicerka zdejmowana do prania: Tak
Wskaźniki prawidłowego montażu: Tak
Wiek dziecka w przybliżeniu: 0-15 miesięcy