Zamknij
Produkty
EVOLUNA I-SIZE 2

Bezpieczna pozycja leżąca w aucie

CRUISERFIX 3

Perfekcyjnie dopasowany do dziecka

EVOLUTION PRO 2

Komfort i pełna ochrona pasażera

GUARDIANFIX 3

Wygodne rozwiązanie w podróży

ISOFIX BASE 2

Maksimum bezpieczeństwa w aucie

img

Fotelik z funkcją spania w samochodzie – Kiddy Lie-Flat System

Foteliki z funkcją spania są wciąż owiane tajemnicą wśród rodziców. Mają niejednokrotnie wyższą cenę, jest ich niezwykle mało na rynku, a na dodatek prawie żaden z nich nie umożliwia przewożenia dziecka w pozycji leżącej w samochodzie. Mało tego – niektórzy rodzice nie zdają sobie w ogóle sprawy, po co można rozłożyć fotelik do spania. Czy ma to związek wyłącznie z wygodą malucha? Zapraszamy do artykułu, w którym rozwiejemy wszystkie wątpliwości.

Ile czasu można przewozić noworodka w foteliku? 

Nie każdy rodzic wie, że przy noworodkach należy maksymalnie ograniczyć czas podróży samochodem. W pierwszych miesiącach życia dziecka nie należy przekraczać czasu jednorazowej podróży, który wynosi 1-2 godziny. W to wlicza się nie tylko podróż autem, ale także korzystanie z Travel System, czyli korzystanie z fotelika-nosidełka, wpiętego w stelaż wózka.

Wynika to z nierozwiniętego jeszcze kręgosłupa dziecka. Szczególnie u wcześniaków należy zadbać o prawidłową pozycję – maluch musi jak najwięcej leżeć, żeby delikatny układ kostny miał możliwość prawidłowo się rozwijać. Dlatego też należy bezwzględnie przestrzegać zaleceń, dotyczących przewożenia dzieci w fotelikach w pierwszych miesiącach ich życia.

Foteliki z funkcją spania

Mama i tata jadą samochodem, odwracają się do tyłu w kierunku dziecka, które jest w foteliku Kiddy evoluna i-size 2. Uśmiecha się, patrzy przed siebie, jest zrelaksowane

Zdajemy sobie jednak sprawę z tego, że w wielu przypadkach jazda samochodem do godziny dziennie (lub raz na kilka dni) jest niemożliwa. Właśnie dlatego inżynierowie Kiddy opracowali pozycję leżącą w oparciu o zalecenia pediatrów i położnych. Ich zdaniem pozycja leżąca jest dla noworodków i ich kręgosłupów bezpieczniejsza – szczególnie podczas długich podróży samochodem. Ze względu na swoją budowę małe dzieci powinny jeździć w pozycji leżącej: wtedy ich lędźwie oraz miednica nie są obciążone, a główka nie przylega do klatki piersiowej.

Lie-Flat System to nic innego jak foteliki z funkcją spania. Inżynierowie Kiddy zaprojektowali aż dwa foteliki, które wyposażono w tę funkcję: Evoluna i-Size 2 oraz Evolution Pro 2. Fotelik Evoluna umożliwia przewożenie dziecka w pozycji leżącej w samochodzie.

Tata siedzi w samochodzie za kierownicą, mama montuje fotelik z dzieckiem w środku evoluna i-size 2. Są szczęśliwi, dziecko się bawi, tata patrzy przed siebie

Foteliki z funkcją spania są dobrym wyborem nie tylko dla wcześniaków, chociaż to z myślą o nich zostały opracowane. Lie-Flat umożliwia bowiem każdemu dziecku przyjęcie bardziej ergonomicznej,  zdrowszej dla niego pozycji. Główka malca nie opada na klatkę piersiową (co może powodować niedotlenienie) – tym samym jest to pozycja bezpieczniejsza również dla kręgosłupa i miednicy dziecka, tak wrażliwych i delikatnych w tym okresie rozwoju.

To nie tylko nowy poziom komfortu wśród tej grupy fotelików – to także wyznaczanie nowych granic światowego bezpieczeństwa oraz wygody użytkowania

Dodatkowe rozwiązania w kwestii bezpieczeństwa

Dzięki dodatkowym rozwiązaniom inżynierowie Kiddy mogli stworzyć foteliki bezpieczne, które pochłaniają energię podczas zderzeń, tym samym lepiej chroniąc dziecko. Należą do nich między innymi żebrowany stelaż, który amortyzuje wstrząsy podczas jazdy i pochłania energię w razie wypadku, chroniąc w szczególności kręgosłup malucha.

Pamiętaj – wszystkie te rozwiązania są opracowywane i testowane w bardzo rygorystycznych warunkach po to, żeby zapewnić bezpieczeństwo dzieciom. Mali pasażerowie są dla nas najważniejsi, dlatego też Kiddy dokłada wszelkich starań, by oferować najwyższej jakości foteliki samochodowe, opierające się na bezpiecznej i nowoczesnej technologii.

2022-11-08

Spis treści