Fotelik samochodowy Guardianfix 3

9-36 kg

certyfikaty

Guardianfix 3 z osłoną tułowia to fotelik samochodowy z grupy 9-36 kg (grupa ECE: I/II/III), którego można używać w samolocie (certyfikat TÜV). Zaprojektowano go w ten sposób, by był jak najlepiej dopasowany do małego pasażera i jednocześnie zapewniał mu najwyższy stopień bezpieczeństwa.

Guardianfix 3 można dostosować do swojego dziecka w 3 zakresach, dzięki czemu fotelik:

 • rośnie - ma regulowany na 13 poziomach zagłówek,
 • powiększa się - dzięki regulacji szerokości oparcia,
 • wydłuża się - ma regulowany na 5 poziomach podnóżek.

Do fotelika Guardianfix 3 dołączona jest wkładka dla mniejszych dzieci, która zapewnia jednocześnie bezpieczną, jak i komfortową jazdę nawet podczas długich podróży. W tym foteliku wykorzystano nowoczesną technologię oraz systemy, opracowane przez niemieckich inżynierów, takie jak: Kiddy Shock Absorber, który minimalizuje siłę uderzenia w trakcie wypadku, technologię HONEY COMB 2, zwiększającą ochronę ramion dziecka, a także specjalistyczną osłonę tułowia. Guardianfix 3 jest łatwy w montażu: jest to możliwe dzięki systemom ISOFIX oraz dedykowanemu K-Fix+, który pochłania energię uderzenia w przypadku zderzenia, chroniąc dziecko.

Guardianfix 3 - dopasowany do dziecka

Certyfikowany do samolotu

Guardianfix 3 posiada specjalny certyfikat TÜV, który potwierdza możliwość montażu fotelika w samolotach.

Wkładka dla najmłodszych

Fotelik ma specjalną wkładkę dla najmłodszych dzieci. Zwiększa ona bezpieczeństwo malucha podczas podróży, a także zapewnia mu komfort nawet podczas długiej jazdy. Dzięki niej fotelik jest jeszcze lepiej dopasowany do wzrostu dziecka.

Wygodny wysuwany podnóżek

Zwisające podczas jazdy nóżki mogą być uciążliwe dla malucha. Dlatego też Guardianfix 3 ma wysuwany, regulowany na 5 poziomach podnóżek. Dziecko będzie mogło swobodnie oprzeć nogi, a dzięki regulacji fotelik można dopasować nawet do wysokich malców.

Ochrona podczas gwałtownego hamowania

Opatentowany system Kiddy Shock Absorber w znacznym stopniu absorbuje energię, występującą podczas gwałtownego hamowania lub zderzenia. Dzięki swoim właściwościom pochłania energię napinającego się pasa biodrowego, chroniąc w ten sposób nie w pełni rozwiniętą, delikatną miednicę dzieci do 4 roku życia.

Materiały najwyższej klasy

Tapicerkę wykonano z materiałów najwyższej klasy. Ma nowoczesny system wentylacji, ograniczający pocenie się dziecka nawet podczas upalnych dni. Foteliki Guardianfix 3 wyróżnia także nowoczesne wzornictwo. Tapicerkę łatwo zdjąć, można ją prać w pralce.

Dlaczego warto wybrać KIDDY?

Za fotelikami Kiddy stoi ponad 50 lat doświadczenia niemieckich inżynierów w projektowaniu bezpiecznych rozwiązań dla fotelików samochodowych we współpracy z branżą motoryzacyjną.

Foteliki Kiddy regularnie pojawiają się w najwyżej ocenianych na świecie rankingach dotyczących bezpieczeństwa - jak m.in. ADAC, Stiftung Warentest oraz ÖAMTC. Wybierając Kiddy wybierasz technologię przyszłości i najwyższe normy bezpieczeństwa.

Specyfikacja

Wymiar zewnętrzny fotelika:

 • wysokość: 65-85 cm,
 • szerokość: 55-64 cm,
 • głębokość: 45-50 cm.

Wymiary wewnętrzne fotelika:

 • szerokość w biodrach: 30 cm,
 • szerokość w ramionach: 31-41 cm,
 • głębokość siedziska: 37-42 cm,
 • szerokość zagłówka: 37-55 cm,
 • wysokość zagłówka: 21 cm.

Waga: 8 kg
Zgodny z normą ECE-R44/04

Grupa wagowa: 9-36 kg
Sposób montażu: ISOFIX oraz na pasy samochodowe
Regulowany zagłówek: Tak
Regulacja szerokości: Tak
Sposób montażu: Przodem do kierunku jazdy
Montaż tyłem (od-do): Nie
Norma i-Size: Nie
Ocena ADAC: GUT (1.9)
Ocena ÖAMTC: GUT
Regulacja oparcia: Tak
Tapicerka zdejmowana do prania: Tak
Wskaźniki prawidłowego montażu: Tak
Wiek dziecka w przybliżeniu: 1-12 lat